LGS’de tam puan alan öğrenciler BAYKAR’ı ziyaret etti!

İstanbul Çocukları Vakfı tarafından düzenlenen proje kapsamında Liselere Geçiş Sınavı’nda (LGS) 500 tam puan alan öğrencilere, başarılarını taçlandırmak için BAYKAR’ın Tekirdağ Çorlu’daki BAYKAR Özdemir Bayraktar Milli Teknoloji Merkezi’ni ziyaret etti.

Öğrencilerin hayallerini süsleyen Kızılelma ve Akıncı yerinde görülerek insansız hava araçlarının üretim tesisini bizzat deneyimleme fırsatı verildi.

391 ÖĞRENCİ AKINCI VE KIZILEMA’YI YERİNDE GÖRDÜ

İstanbul Valisi Davut Gül ve Milli Eğitim Bakanlığı heyetinin de ziyarete katılım sağladığı etkinlikte, toplamda 391 öğrenci yer aldı. BAYKAR Yönetim Kurulu Başkanları Selçuk Bayraktar ve Haluk Bayraktar’ın ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlikte, öğrencilerin merak ettiği sorular yanıtlandı. Öğrencilerle söyleşinin ardından tesiste gezintiler gerçekleştirildi.

Ziyarete ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yapan Baykar Yönetim Kurulu Başkanı ve Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, “İstanbul Valimiz Sn.Davut Gül’ün ve İstanbul Çocukları Vakfının organize ettiği bir ziyaretle, LGS’de tam puan alan, başarının yalnızca sınavlardan ibaret olmadığının bilincinde olan gençlerle Baykar’da bir araya geldik. Yolları açık, başarıları daim olsun.” ifadelerini kullandı.

Baykar, resmi X hesabından yapılan açıklamada ise “LGS sınavında 500 tam puan alarak büyük başarı gösteren 391 öğrencimizi BAYKAR Özdemir Bayraktar Milli Teknoloji Merkezimizde ağırladık. Öğrencilerimizle birlikte misafir ettiğimiz İstanbul Valimiz Sn. Davut Gül ve Milli Eğitim Bakanlığı heyetine teşekkür ederiz.” ifadeleri kullanıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x